Linia podziału

Pewny grunt pod nogami z wykładzinami nora

We wszystkich naszych działaniach na pierwszym miejscu stawiamy Twoje poczucie bezpieczeństwa. Decydując się na produkty nora, możesz spać spokojnie. Wybór wykładzin powiązany jest w dużym stopniu z tym, jak czujesz się we własnych pomieszczeniach i jak się po nich poruszasz. Kauczukowe wykładziny nora nie tylko dobrze wyglądają, ale spełniają tez najwyższe wymagania. Od wydajnych, uniwersalnych produktów, przez materiały niskoemisyjne, po niewymagające spoin i powłok powierzchnie – podłoga nora będzie Cię cieszyć każdego dnia. Decydując się na podłogi nora dokonujesz doskonałego wyboru dla wielu pokoleń.

O firmie nora

nora systems GmbH opracowuje, produkuje i sprzedaje odporne na zużycie i trwałe podłogi kauczukowe. Produkowane w Niemczech od 1950 roku. Naszą motywacją jest idea tworzenia wyjątkowych i dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań z zakresu podłóg, które spełniają najwyższe oczekiwania. Do realizacji naszej idei idealnym okazał się kauczuk – który dzięki wiedzy i doświadczeniu udało nam się udoskonalić. Odporność ogniowa, zgodnie z definicją normy EN 13 501, wysoka trwałość, właściwości antypoślizgowe i stabilność wymiarowa to jedynie kilka z wielu słów kluczowych opisujących wyjątkowe właściwości charakteryzujące wykładziny podłogowe nora. Ponadto nie zawierają one plastyfikatorów ftalanowych ani fluorowców. Wykładziny nora nie wymagają powłok i można je montować bez użycia mas uszczelniających. Nasi klienci z różnych branż, bardzo cenią sobie wszystkie wymienione właściwości.

Inną istotną zaletą jest ekonomiczność; kauczukowe wykładziny podłogowe nora posiadają przewagę nad konkurencją, ponieważ przez cały okres eksploatacji generują niskie koszty utrzymania. Nasz profesjonalny zespół sprzedaży pomoże Ci dobrać wykładziny odpowiadające Twoim potrzebom i odpowie na wszelkie pytania dotyczące produktu. Naszym zadaniem jest zapewnienie obsługi na wysokim poziomie, np. w postaci planowania projektów czy wsparcia technicznego, aby upewnić Cię, że wybór wykładzin podłogowych nora to właściwa decyzja, na każdym etapie.
 
 
Made in Germany
Made in Germany” to rozpoznawalna na całym świecie gwarancja najwyższej jakości. nora prowadzi prace rozwojowe i produkcję wyłącznie na terenie Niemiec. Została uwzględniona w „Leksykonie niemieckich liderów światowego rynku”.

Z zalet kauczuku nora możesz się cieszyć w każdym miejscu na ziemi. Od dziesięcioleci z powodzeniem eksportujemy produkty z Niemiec do naszych zagranicznych klientów. Zarówno w sektorze ochrony zdrowia, transporcie, przemyśle, czy w budynkach użyteczności publicznej - wyjątkowo długotrwała funkcjonalność kauczukowych wykładzin nora wpisuje się w naszą filozofię solidności. Twoja podłoga nora będzie Ci służyć przez dziesięciolecia, a przy odpowiednim czyszczeniu, będzie wciąż doskonale wyglądać.

Zrównoważone wykładziny dla lepszego jutra
W nora systems zarówno metody produkcji jak i wszystkie surowce spełniają rygorystyczne normy ekologiczne. Produkty nora posiadają międzynarodowe certyfikaty i są regularnie kontrolowane przez niezależne instytucje. Firma nora systems jest jednym z liderów w branży, który dba o ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. Jesteśmy jednym z inicjatorów powstania Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (DGNB) oraz członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (USGBC). nora była pierwszym producentem trwałych wykładzin podłogowych, który zaczął publikować Deklaracje Środowiskowe Produktu (EPD). Jesteśmy też jednym z pierwszych producentów trwałych wykładzin podłogowych, którzy otrzymali certyfikat ISO 14001 dla własnego systemu zarządzania ochroną środowiska.

Dowiedz się jakie nagrody zdobyliśmy i z kim współpracujemy >

Jakość obsługi

Dla firmy nora klienci są zawsze na pierwszym miejscu. Jesteśmy tu, żeby pomóc, co daje Ci pewność, że Twój wyjątkowy projekt związany z kauczukowymi wykładzinami przyniesie nieprzeciętne wyniki. Zaczynając od wsparcia przy doborze specyfikacji przez nadzorowany przez naszych ekspertów montaż na miejscu po kompleksową obsługę posprzedażową – nora jest z Tobą na każdym etapie. Dzieląc się z Tobą naszą fachową wiedzą, pomożemy Ci dokonać najlepszych możliwych decyzji dotyczących Twojego projektu.

Nasze segmenty rynku

Każdy projekt jest inny – wymogi dotyczące projektowania i właściwości technicznych naszych produktów determinuje nie tylko rodzaj budynku, w którym mają być zastosowane, ale też innowacyjne podejście naszych klientów.

Nasze produkty

Wykładziny podłogowe nora® wykonane są z wysokiej jakości naturalnych i przemysłowych kauczuków. Mieszane są one z minerałami pochodzenia naturalnego i innego rodzaju składnikami, takimi jak przyjazne środowisku pigmenty, tworząc półprodukt, który następnie przechodzi proces wulkanizacji w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Elastyczne właściwości tworzywa sprawiają, że nasze podłogi nie wymagają domieszki plastyfikatorów ftalanowych. Dzięki dokonywanemu w fabryce procesowi nora cleanguard® powierzchnia staje się zwarta i zamknięta bez konieczności użycia dodatkowych powłok lub lakierów. Dlatego właśnie wykładziny nie wymagają powlekania zachowując wspaniały wygląd po wielu latach użytkowania.

Płytki norament®

Klasyczna kauczukowa wykładzina podłogowa to przekonujące połączenie długotrwałej jakości i doskonałej funkcjonalności. Prasowane pod wysokim ciśnieniem płytki tworzą niezwykle zwartą, szczelną powierzchnię. Dzięki temu są wyjątkowo odporne na zużycie i czyści się je szybko i łatwo.

Wykładzina noraplan®

Wykładziny podłogowe noraplan ® dostępne są w rolkach lub płytkach o wielu wzorach i kolorach, zapewniając niemal nieskończone możliwości aranżacji. Paleta produktów składa się z dziewięciu różnych wzorów.

Profile schodowe

Indywidualne wymagania dotyczące klatek schodowych najlepiej realizowane są za pomocą naszego kompleksowego systemu norament® obejmującego zintegrowane noski schodowe, podstopnice i stopnice, indywidualne kombinacje kątów, noski i zintegrowane paski bezpieczeństwa. Uzupełnieniem naszych systemów są kolorystycznie dopasowane produkty takie jak: listwy przyścienne, masy uszczelniające, sznury termoplastyczne oraz elementy montażowe.

Wykładziny specjalne

Do przestrzeni, dla których obowiązują specyficzne normy i wymagania techniczne, oferujemy wykładziny specjalne. W naszej ofercie można znaleźć m.in. wykładziny akustyczne, redukujące odgłos uderzeń o 20 dB, przewodzące lub odprowadzające prąd, a także specjalistyczne rozwiązania dla Iodowisk, obiektów na polach golfowych i wielu innych zastosowań. Zapraszamy do zapoznania się z różnorodnością wzorów i wariantów na kolejnych stronach.

nora® nTx

Wykładzina nora® nTx jest fabrycznie wyposażona w wytrzymałą warstwę kleju, co sprawia, że jest ona genialna w swojej prostocie. Wystarczy kilka prostych kroków, aby zamontować ją w bezpieczny i schludny sposób i od razu zacząć użytkowanie. Można ją ułożyć zarówno na standardowych podłożach betonowych i cementowych, jak i na istniejących wykładzinach podłogowych. Nawet podwyższona zawartość wilgoci resztkowej w betonie lub jastrychu nie stanowi problemu dla nora® nTx.

Rozwiązania dla transportu

Nie ważne czy podróżujesz autobusem, pociągiem lub statkiem, czy pracujesz kilka miesięcy w roku na platformie wiertniczej – wykładziny podłogowe nora zapewniają bezpieczeństwo każdego dnia. Bezpieczeństwo i dobro pasażerów jest dla nas wyjątkowo istotne. Cel ten osiągamy dzięki starannie dobranym materiałom konstrukcyjnym. Wspólnie z doświadczonymi projektantami i użytkownikami tworzymy wytrzymałe wykładziny, których szczególne parametry techniczne sprawiają, że są one preferowanym wyborem dla obszarów o wysokim stopniu eksploatacji.

Akcesoria podłogowe

Asortyment kauczukowych akcesoriów dopasowanych do wykładzin podłogowych nora® dla przekonujących rozwiązań zarówno w sferze wizualnej jak i funkcjonalnej. Nasze wykładziny są odporne na uderzenia i wstrząsy, długo zachowują swoją funkcjonalność.

Intarsje

Wykładziny kauczukowe nora dają Ci możliwość projektowania niepowtarzalnych aranżacji – skorzystaj z intarsji opartych na naszych wzorach i kombinacjach – wedle własnego uznania. Ogromny wybór modnych kolorów i wzorów wykorzystywanych w kauczukowych wykładzinach nora przekłada się na szeroki wachlarz zastosowań.
 

Wiadomości i rekomendacje

Film promocyjny: noraplan signa: Projektuj bez ograniczeń: keyvisual
 

noraplan signa

Nowe kolory i nowe wzory dla bestsellera nora 

Wykładziny kauczukowe noraplan signa zyskały nowy wygląd

Bestseller w nowej odsłonie, teraz w nowych wzorach i gamie kolorów oraz z dodatkową strukturą powierzchni: noraplan signa to wszechstronna i uniwersalna wykładzina podłogowa i zarazem odnoszący największe sukcesy produkt w historii nora systems. Sekret sukcesu: Koncepcja systemu tych wykładzin stanowi jednocześnie ich największą zaletę. Harmonijny wzór w granulki, szeroka gama kolorów, obszerny wybór akcesoriów oraz dostępność wersji o różnych właściwościach funkcjonalnych np. samoprzylepny wariant nTx, sprawiają że wykładziny tej linii są wyjątkowo uniwersalne.

Więcej informacji na temat noraplan signa.

 
Najważniejsze informacje i prasa |  Pokaż wszystko

Trend Colour 2022 

21. lutego 2022
Niemcy | Products

"Very Peri" or PANTONE 17-3938 is the trend colour of the year 2022. This year, a cheerful mixture of blue and red-violet accompanies us. The colour name is derived from the English term for the popular periwinkle plant, which adorns domestic gardens with its lilac-coloured flowers.

 
Najważniejsze informacje i prasa |  Pokaż wszystko

From hospitals to nursery schools: noraplan signa is an all-round floor covering for all areas of application 

13. stycznia 2019
Niemcy | Project References

noraplan signa is an all-round versatile floor covering and the most successful product in the history of nora systems. The reason for this: The system concept of this rubber flooring is its greatest selling point. The harmonious granular pattern, wide range of colours, comprehensive accessory range and versions with various functional properties plus the self-adhesive nTx variant make this floor covering incredibly versatile.

 
Referencje do projektu |  Pokaż wszystko

Duesseldorf Central Library: On the right track 

Niemcy (Dusseldorf)

Düsseldorf has a new cultural highlight: The former post office building on Konrad-Adenauer-Platz (KAP 1) has been renovated over four years to create a modern cultural and educational centre

 

Montaż i Pielęgnacja wykładzin nora

Poznaj wskazówki dotyczące montażu podłogi przy użyciu różnych materiałów oraz samego układania wykładzin podłogowych nora. Tutaj znajdziesz też opis specjalnych narzędzi, które ułatwią Ci pracę. Planiści i architekci mogą pobrać nasze zalecenia dotyczące przetargów, przygotowaliśmy też interesujące porady dla pozostałych użytkowników, np. jak rozpoznać czy wymagane jest stosowanie mas uszczelniających.

Do pobrania

Broszura środowiskowa
Katalog produktów
Broszura dotycząca segmentów rynku
Certyfikaty
EPDs
Kody NCS
Arkusze danych technicznych – Tabele zbiorcze
Arkusze danych technicznych – Materiały montażowe
Instrukcje montażu
Zalecenia dotyczące czyszczenia
Deklaracja właściwości użytkowych
Gwarancje
Building Information Modeling (BIM)

Oznakowanie ekologiczne UE i partnerstwa

Twój lokalny przedstawiciel

Keine-Vorschau_nora-Logo
 

Polska | Warszawaon

ARC Interiors

Rydygiera 15 lok. U1
01-793 Warszawaon

Telefon: +48 22 862 48 40
mob. +48 790704804
Faks +48 862 48 41

e-mail: office@arcinteriors.pl
www.arcinteriors.pl

     
Polska | Poznań

BONITA HAH Sp. z o.o. Sp. k.

Stary Rynek 76/3
61-772 Poznań
Telefon: (+48) 61 / 852 3284
Faks: (+48) 61 / 853 1802

 

Może Cię to zainteresować

kontaktuj się z nami
Zapisz się na wiadomości
Najnowsze wiadomości i wydarzenia
Znajdź nora na Linkedin