Deliaca čiara

Bezpečne na zemi s podlahami nora

Najdôležitejší je pre nás váš pocit bezpečia. Ak ste si zvolili značku nora, môžete si byť istí, že ste pre svoju bezpečnosť spravili všetko. Vaša voľba podlahy súvisí s tým, ako sa v miestnosti cítite a pohybujete. Kaučukové podlahy nora nielen vyzerajú dobre, ale aj výborne slúžia. Podlahy nora vám budú robiť radosť každý deň, a to vďaka efektívnej všeobecnej údržbe, materiálom s nízkymi emisiami, až po povrch bez spojov a ďalších povrchových vrstiev. Budete si istí, že výberom značky nora ste spravili správne rozhodnutie, ktoré vám bude robiť radosť celé generácie.

Predstavenie značky nora

Spoločnosť nora systems GmbH vyvíja, vyrába a predáva odolné kaučukové podlahy s označením „Made in Germany“ (Vyrobené v Nemecku) už od roku 1950. Našou motiváciou je vytváranie výnimočných a individuálnych podlahových riešení, ktoré spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky. V kaučuku sme preto našli ideálny materiál, ktorý toto všetko spĺňa, a sme právom hrdí na naše odborné skúsenosti pri zdokonaľovaní tohto produktu. Retardér horenia v súlade s normou EN 13 501, vysoká odolnosť, protišmykové vlastnosti a stabilné rozmery je len niekoľko kľúčových slov, ktoré popisujú vynikajúce vlastnosti podlahových krytín nora. Navyše neobsahujú zmäkčovadlá s obsahom ftalátov alebo halogény. Podlahy nora si tiež nevyžadujú žiadne povrchové vrstvy a môžu sa pokladať bez zvarovania spojov. Všetky tieto vlastnosti vysoko oceňujú naši zákazníci v najrozličnejších odvetviach.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je hospodárnosť, pretože kaučukové podlahové krytiny nora sa vyznačujú ekonomickou výhodnosťou počas doby životnosti, a to vďaka nízkym nákladom na údržbu. Náš odborný predajný tím vám pomôže vybrať si tie správne kaučukové podlahy pre príslušnú oblasť použitia a odpovie na všetky otázky týkajúce sa našich produktov. Je našou úlohou poskytovať pridanú hodnotu, akou je vysoká kvalita služieb, plánovanie projektov alebo technická podpora, takže si môžete byť kedykoľvek istí, že ste výberom podlahových krytín nora spravili správne rozhodnutie.
 
 
Značka „Made in Germany“
Značka „Made in Germany“ (Vyrobené v Nemecku) znamená svetovo uznávanú prvotriednu kvalitu. Spoločnosť nora vyvíja a vyrába svoje produkty výhradne v Nemecku a nachádza sa v encyklopédii nemeckých lídrov na trhu.

Nezáleží preto na tom, kde na svete sa nachádzate, môžete využívať výhody kaučukových podláh značky nora. Už celé desaťročia z Nemecka úspešne vyvážame naše produkty, aby sme naplnili potreby aj našich zákazníkov v zahraničí. Či už ide o zdravotnícke zariadenia, dopravu, priemyselné objekty či verejné priestory, výnimočne odolné kaučukové podlahové krytiny značky nora boli vyrobené tak, aby vydržali. Podlahy značky nora vám budú slúžiť celé desaťročia a vďaka správnej údržbe budú vyzerať stále skvelo.

Udržateľné podlahové krytiny pre našu budúcnosť
V spoločnosti nora systems podliehajú výrobné metódy a všetky suroviny vysokým ekologickým štandardom a produkty nora sú nositeľmi medzinárodných certifikátov a sú pravidelne kontrolované nezávislými inštitútmi. V oblasti životného prostredia a udržateľnosti je spoločnosť nora systems jednou z popredných spoločností v tomto sektore a patrí medzi iniciátorov organizácie German Sustainable Building Council (DGNB) a členov organizácie U.S. Green Building Council (USGBC). Spoločnosť nora bola prvým výrobcom odolných podlahových krytín, ktorý publikoval vo vyhláseniach Environmental Product Declarations (EPDs), a zároveň jedným z prvých výrobcov odolných podlahových krytín, ktorý dostal certifikát ISO 14001 za systémy environmentálneho riadenia.

Tu nájdete prehľad najvýznamnejších ocenení a spoluprác. 

Kvalita služieb

V spoločnosti nora je zákazník na prvom mieste. Môžete rátať s našou pomocou, takže vaše jedinečné projekty s kaučukovými podlahami budú vždy korunované úspechom. Či už ide o technickú podporu, dohľad nad montážou našimi odborníkmi priamo na mieste alebo o poskytovanie popredajných služieb, spoločnosť nora je tu vždy pre vás  a počas každej fázy procesu. S našimi odbornými vedomosťami vám pomôžeme  vybrať to najlepšie riešenie pre váš konkrétny projekt.

Naše segmenty trhu

Každý projekt je odlišný. Rôzne požiadavky na dizajn a technické vlastnosti našich produktov určuje druh priestorov. Ale aj inovatívne nápady našich zákazníkov.

Naše produkty

Podlahové krytiny nora® sú vyrobené z vysokokvalitného prírodného a priemyselného kaučuku. Je zmiešaný s minerálmi z prírodných zdrojov a s ďalšími zložkami, ako sú ekologicky kompatibilné farebné pigmenty napustené do prefabrikátov, lisované a potom vulkanizované teplom a vysokým tlakom. Vďaka elasticite si naše podlahy nevyžadujú žiadne zmäkčovadlá s obsahom ftalátov. Následným spájaním s nora cleanguard® v továrni sa vytvára hustý a uzavretý povrch bez použitia akejkoľvek fólie alebo laku. To je dôvod, prečo si nevyžadujú žiadne dodatočné nátery a výborne vyzerajú aj po mnohých rokoch používania.

Štvorce norament®

Klasická kaučuková podlahová krytina je presvedčivou kombináciou udržateľnej kvality a výnimočnej funkčnosti. Štvorce sa lisujú pod vysokým tlakom a majú veľmi hustý a uzavretý povrch. Vďaka tomu vynikajúco vzdorujú opotrebovaniu a dajú sa rýchlo a jednoducho čistiť.

Rolne noraplan®

Podlahové krytiny noraplan® sú k dispozícii ako rolne alebo štvorce v rozličných prevedeniach a farbách a majú takmer neobmedzený potenciál prevedenia. Ponuka produktov pozostáva z deviatich rozličných prevedení.

Schodiskové krytiny

Konkrétne požiadavky na schodiská najjednoduchšie splníme pomocou nášho rozsiahleho systémového programu od schodiskových tvaroviek norament® s integrovanými vytvarovanými hranami schodov, nášľapnými plochami a podstupnicami z jedného kusa materiálu, po individuálne kombinácie rohových líšt, hrán a bezpečnostných pruhov. Ponuku našich systémov uzatvárajú farebne zladené podlahové lišty, tmely na spájanie spojov, šnúry na tepelné zváranie a montážny materiál.

Špeciálne podlahy

Vyvinuli sme špeciálne podlahy pre priestory so špeciálnymi technickými normami a požiadavkami. Patria sem napr. akustické podlahy s indexom útlmu kročajového hluku o 20 dB, ďalej podlahy, ktoré rozptyľujú elektrostatickú energiu alebo ju naopak vedú, alebo vysoko špecializované riešenia pre klziská, golfové ihriská a mnohé iné. Pozrite si ponuku prevedení a variantov na nasledujúcich stranách.

nora® nTx

Pretože silné lepidlo sa nanáša už pri výrobe, nora® nTx je jednoduché a dômyselné riešenie. Krytina sa dá čisto a bezpečne položiť a ihneď používať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Dá sa položiť na všetky bežné betónové a cementové stierky a aj priamo na už existujúcu podlahu Pre nora® nTx nie je problém ani vysoká hladina zvyškovej vlhkosti v stierke.

Doprava

Bez ohľadu na to, či cestujete autobusom, vlakom alebo loďou, či pracujete niekoľko mesiacov na vrtnej veži, vďaka podlahovým krytinám nora budete každý deň v bezpečí. Bezpečnosť a pohoda cestujúcich sú pre nás veľmi dôležité. Dôležitou súčasťou tohto cieľa je starostlivý výber konštrukčných materiálov. Spolu s našimi skúsenými dizajnérmi a používateľmi vyvíjame odolné, vysokovýkonné podlahové krytiny, ktoré sú preferovanou voľbou v oblastiach s veľmi intenzívnym používaním vďaka ich dizajnu a prísnym technickým vlastnostiam.

Doplnky k podlahám

Škála príslušenstva z kaučuku zosúladená s podlahovými krytinami nora® na funkčne a vizuálne presvedčivé riešenia. Materiály sú odolné voči nárazom a dlhodobo si zachovávajú funkčnú spoľahlivosť.

Intarzie

S kaučukovými podlahovými krytinami nora môžete vytvárať priestory s mimoriadnym dizajnom s intarziami podľa našich vzorov alebo vašich predstáv. Rozsiahly sortiment moderných farieb a dizajnov kaučukových podlahových krytín nora ponúka široké spektrum ich použitia.

Novinky a referencie

Náhľad videa: noraplan signa: Dizajn bez hraníc: vizuálna značka
 

noraplan signa

Nové farby a nový dizajn bestselleru spoločnosti nora 

Kaučukové podlahy noraplan signa s novým vzhľadom

Bestseller v novom prevedení: s novým dizajnom, farebným spektrom a ďalšou povrchovou úpravou. Podlahová krytina noraplan signa je všestranným riešením a zároveň najúspešnejším produktom v histórii spoločnosti nora systems. Dôvod je jednoduchý. Systémový koncept tejto kaučukovej podlahy je jej najpríťažlivejšou vlastnosťou. Harmonické zrnité prevedenie, široká škála farieb, komplexný sortiment príslušenstva, verzie s rôznymi funkčnými vlastnosťami a samolepiaca možnosť nTx robia z tejto podlahovej krytiny skutočne všestranné riešenie.

Viac o noraplan signa.

 
Prednosti & Stlačte tlačidlo |  ukázať všetko

noraplan linee: variety all down the line. nora systems presents modern rubber floor covering for high-end design areas 

09. novembra 2020
Nemecko | Products

Clear lines are not only contemporary, but also an effective interior design technique. They can be created by the architecture or become part of furnishing elements and guide the eye through the room. With an expressive new floor covering design from the noraplan range, nora systems has responded to this trend by presenting a new rubber floor covering with subtle, gently contrasting lines.

 
Prednosti & Stlačte tlačidlo |  ukázať všetko

From hospitals to nursery schools: noraplan signa is an all-round floor covering for all areas of application 

13. januára 2019
Nemecko | Project References

noraplan signa is an all-round versatile floor covering and the most successful product in the history of nora systems. The reason for this: The system concept of this rubber flooring is its greatest selling point. The harmonious granular pattern, wide range of colours, comprehensive accessory range and versions with various functional properties plus the self-adhesive nTx variant make this floor covering incredibly versatile.

 
Odkazy na projekty |  Ukázať všetko

Perinatal Center EMC: For a Healthy Start in Life 

A high-tech perinatal centre with a cosy atmosphere was created with a view to turning birth into one of life’s most beautiful memories. Advanced technology, a fully equipped intensive care unit and, of course, highly qualified medical staff also ensure safety and psychological comfort.

 

Montáž a starostlivosť o podlahy nora

Na tomto mieste nájdete odporúčania, ako pomocou rôznych materiálov montovať a pokladať podlahové krytiny nora. Nájdete tu aj popis špeciálnych nástrojov, ktoré uľahčia vašu prácu. Pracovníci zodpovední za plánovanie a architekti si môžu stiahnuť naše odporúčania k obsluhe, kde sa nachádzajú aj rôzne zaujímavé tipy pre každého používateľa, napríklad situácie, kedy je potrebné zváranie spojov.

Na stiahnutie

Firemné brožúry
Brožúry o životnom prostredí
Produktové brožúry
Brožúry o segmentoch trhu
Certifikáty
Kódy NCS
Súhrnné tabuľky technických údajov
Inštalačné materiály s technickými údajmi
Príručky k montáži
Odporúčania k čisteniu
Vyhlásenie o úžitkových vlastnostiach

Environmentálna značka a partnerstvá

Váš miestny kontakt

Keine-Vorschau_nora-Logo
 

Slovakia |Bratislava

ProInterier s.r.o.

Slovnaftská 102
821 07 Bratislava

Tel.: (+421) 911 / 104 073

              

Slovakia |Bratislava

Ing. Viera Švecová

Ševčenkova 1120/14
85 101 Bratislava

Tel.: (+421) 905 / 620 005

 

Mohlo by vás zaujímať

How to Contact Us
Sign Up for Updates
Find nora on Linkedin
Latest News & Events